Programy

Przystąpiliśmy do kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Więcej o programie na www.wielki-czlowiek.pl 

 

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie jako jedna z 19 bibliotek w Polsce zakwalifikowała się do projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, którego celem jest wypracowanie modelu spotkania lokalnego i dyskusji osób z różnych środowisk o różnych poglądach na wspólne tematy. Więcej tutaj.

 

 

Nasz biblioteka przystąpiła do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym,  które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Reklamy